Specifications:
| Barcode: | ANA5001-0261-0 |
|---|---|
| Barcode: | ANA5001-0242-0 |
| Barcode: | ANA5001-0276-0 |
| Barcode: | ANA5001-0332-0 |
| Barcode: | ANA5001-0370-0 |
| Barcode: | ANA5001-0314-0 |
| Barcode: | ANA5001-0327-0 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 25.46 lb |
| Width: | 11 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 12.0 mm |
| Collection: | Natural Stone |
| Composition: | Marble |
| Design: | 1.25" Penny Round Mosaic |
| Surface Type: | Honed |
| Installation Type: | Thin-Set |
| Usage: | Commercial | Residential |
| Application: | Floor | Wall | Counter | Shower Floor |
Description
Anatolia Natural Stone 11" x 12" Honed Marble 1.25" Penny Round Mosaic delivers classic texture and luxury with this beautiful $11" \times 12"$ honed marble penny round mosaic. The iconic $1.25"$ circular penny round pattern in natural honed marble provides a smooth, matte surface that is highly popular for marble bathroom floor tile and shower applications due to its extra grout lines for slip resistance. Choose this versatile marble mosaic tile for timeless appeal.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×









