Specifications:
| Barcode: | ANA5001-0300-0 |
|---|---|
| Barcode: | ANA5001-0246-0 |
| Barcode: | ANA5001-0373-0 |
| Barcode: | ANA5001-0259-0 |
| Barcode: | ANA5001-0274-0 |
| Barcode: | ANA5001-0331-0 |
| Barcode: | ANA5001-0369-0 |
| Barcode: | ANA5001-0313-0 |
| Barcode: | ANA5001-0323-0 |
| Barcode: | ANA5001-0279-0 |
| Barcode: | ANA5001-0326-0 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 22.31 lb |
| Width: | 11 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 12.0 mm |
| Collection: | Natural Stone |
| Composition: | Marble |
| Design: | 2x6" Picket Mosaic |
| Surface Type: | Honed |
| Installation Type: | Thin-Set |
| Usage: | Commercial | Residential |
| Application: | Floor | Wall | Counter | Shower Floor |
Description
Anatolia Natural Stone 11" x 12" Honed Marble 2x6" Picket Mosaic is a bold, geometric option featuring a striking $11" \times 12"$ honed marble picket mosaic. The distinctive, elongated $2" \times 6"$ picket tile shape set in natural honed marble adds contemporary drama and vertical interest to any wall or backsplash. Use this luxurious marble picket mosaic to create a high-impact feature area with the timeless quality of natural stone.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×













