Specifications:
| Barcode: | ANA5001-0275-0 |
|---|---|
| Barcode: | ANA5001-0304-0 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| Coverage Area: | 4.95 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 25.46 lb |
| Width: | 11 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 12.0 mm |
| Collection: | Natural Stone |
| Composition: | Marble |
| Design: | 1.25" Penny Round Mosaic |
| Surface Type: | Polished |
| Installation Type: | Thin-Set |
| Usage: | Commercial | Residential |
| Application: | Floor | Wall | Counter | Shower Floor |
Description
Anatolia Natural Stone 11" x 12" Polished Marble 1.25" Penny Round Mosaic brings dazzling light and texture with this stunning $11" \times 12"$ polished marble penny round mosaic. The smooth, reflective surface of the $1.25"$ circular penny round tile pattern in natural polished marble maximizes illumination and creates an eye-catching, high-gloss finish. This popular polished marble mosaic is perfect for accent walls, backsplashes, and areas where a brilliant effect is desired.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×



