Specifications:
| Barcode: | ANA5001-0334-0 |
|---|---|
| Barcode: | ANA5001-0271-0 |
| Barcode: | ANA5001-0302-0 |
| Barcode: | ANA5001-0294-0 |
| Barcode: | ANA5001-0319-0 |
| Barcode: | ANA5001-0365-0 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| PCs per Box: | 5 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| Coverage Area: | 4.41 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 22.82 lb |
| Width: | 11 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 12.0 mm |
| Collection: | Natural Stone |
| Composition: | Marble |
| Design: | 1.25x4" Herringbone Mosaic |
| Surface Type: | Polished |
| Installation Type: | Thin-Set |
| Usage: | Commercial | Residential |
| Application: | Floor | Wall | Counter | Shower Floor |
Description
Anatolia Natural Stone 11" x 12" Polished Marble 1.25x4" Herringbone Mosaic elevates classic design with a brilliant sheen in this elegant $11" \times 12"$ polished marble herringbone mosaic. The sophisticated herringbone tile pattern using $1.25" \times 4"$ pieces in natural polished marble delivers a high-end, reflective surface that is both timeless and luxurious. This stunning polished marble mosaic tile is ideal for creating a captivating backsplash or a brilliant accent wall.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×







