Specifications:
| Barcode: | MAVE04 |
|---|---|
| Sheets per Box: | 11 |
| Coverage Area: | 11 |
| UOM: | Sheet |
| Weight: | 46.09 lb |
| Width: | 12 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 9.53 mm |
| Collection: | The Hexagon Series |
| Composition: | Natural Stone |
| Design: | 4" Mosaic |
| Installation Type: | Thin-Set |
| Usage: | Commercial | Residential |
| Application: | Outdoor | Shower Floor | Shower Wall | Light Traffic | Pool |
Description
Bati Orient USA Hexagon 12" x 12" Natural Stone 4" Mosaic provides a large-format 4" hexagon natural stone mosaic that minimizes grout lines while maximizing the impact of the stone's natural variation. The 12" x 12" sheet is ideal for spacious floors and dramatic wall installations, blending modern geometry with earthy material. Incorporate the durability of this Bati Orient natural stone hexagon mosaic.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×



