Specifications:
| Barcode: | G3BG01MOLEAV |
|---|---|
| Barcode: | G3BG05MOLEAV |
| Barcode: | G3BG08MOLEAV |
| Barcode: | G3BG10MOLEAV |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| Coverage Area: | 10.6 |
| Coverage Area: | 10.6 |
| Coverage Area: | 10.6 |
| Coverage Area: | 10.6 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 52.1 lb |
| Width: | 12 inch |
| Length: | 14 inch |
| Thickness: | 8.5 mm |
| Collection: | Bergen |
| Composition: | ColorBody Porcelain |
| Design: | 3x5" Leaves Mosaic |
| Ends: | Rectified |
| Edges: | Rectified |
| Color Shade: | Cream |
| Color Shade: | Gray |
| Color Shade: | Black |
| Color Shade: | White |
| Installation Type: | Thin set |
| Application: | Wall | Floor |
Description
Del Conca USA Bergen 12" x 14" Rectified Porcelain 3x5" Leaves Mosaic brings a natural, organic aesthetic with its leaf-inspired pattern. Ideal for spa-like bathrooms and decorative accents, this porcelain mosaic tile combines durability, moisture resistance, and unique visual appeal.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×





