Specifications:
| Barcode: | G3LU02MO |
|---|---|
| Barcode: | G3LU03MO |
| Barcode: | G3LU10MO |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| Coverage Area: | 9.7 |
| Coverage Area: | 9.7 |
| Coverage Area: | 9.7 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 51.2 lb |
| Width: | 12 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 8.5 mm |
| Collection: | Lucent |
| Composition: | ColorBody Porcelain |
| Design: | 1.4" Mosaic |
| Ends: | Rectified |
| Edges: | Rectified |
| Color Shade: | Blue |
| Color Shade: | Green |
| Color Shade: | White |
| Installation Type: | Thin set |
| Application: | Wall | Floor |
Description
Del Conca USA Lucent 12" x 12" Rectified Porcelain 1.4" Mosaic adds texture and dimension with its small-format design, making it ideal for shower floors and accent areas. This porcelain mosaic tile provides slip resistance, durability, and a contemporary finish that elevates interior spaces.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×




