Specifications:
| Barcode: | G3RO01HEX |
|---|---|
| Barcode: | G3RO05HEX |
| Barcode: | G3RO09HEX |
| Barcode: | G3RO10HEX |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| PCs per Box: | 10 |
| Coverage Area: | 8.4 |
| Coverage Area: | 8.4 |
| Coverage Area: | 8.4 |
| Coverage Area: | 8.4 |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| UOM: | SF |
| Weight: | 51.2 lb |
| Width: | 10 inch |
| Length: | 12 inch |
| Thickness: | 8.5 mm |
| Collection: | Roma |
| Composition: | ColorBody Porcelain |
| Design: | 4" Hexagon Mosaic |
| Ends: | Rectified |
| Edges: | Rectified |
| Color Shade: | Cream |
| Color Shade: | Gray |
| Color Shade: | Light Brown |
| Color Shade: | White |
| Installation Type: | Thin set |
| Application: | Wall | Floor |
Description
Del Conca USA Roma 10" x 12" Rectified Porcelain 4" Hexagon Mosaic offers a striking geometric design that adds modern character to any space. This hexagon porcelain mosaic tile is perfect for bathroom floors, shower walls, and kitchen backsplashes, providing slip resistance, durability, and a unique visual appeal that enhances contemporary and classic interiors alike.
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
You may also like
Recently viewed
×





